Close

Spustenie nového lisu na Liptove

Spustenie nového lisu na Liptove

Začiatkom tejto sezóny sa na Liptove uskutočnilo spustenie a predvádzanie nového senážneho lisu Apiesse Rotopress 360. Podnik Agria a.s. Liptovský Ondrej sa rozhodol pre vakovanie do vakov s priemerom 3,6 metra namiesto štandardného priemeru 3 metre. Nakoľko sa jedná o komoru s priemerom 3,6 metra, skoro plná výbava stroja je veľmi rozumné riešenie.

Žeriav plne ovládaný hydraulikou zaisťuje zdvih ale aj posuv vaku pozdĺžne po žeriave. Na prepravu je možné ho hydraulicky sklopiť do strany, no nieje to nutnosť.

Hydraulické dno tunela sa pri navliekaní vaku znižuje k zemi. Po navlečení vaku sa dno piestami zdvihne hore a tým zaistí vak proti točeniu a nadmernému zvliekaniu.

Hydraulický tunel lisu sa sklápa tak, aby prepravná šírka nebola nad 3m. S týmto tunelom sa dá vakovať do vakov s priemerom 3m a 3,6m. Priemer tunela je prestavený hydraulicky za pár sekúnd.

Vlastný hydraulický okruh lisu zabezpečuje bezproblémovú prácu lisu traktor stačí napojiť na kardan, netreba miešať oleje a pripájať hadice na hydrauliku traktora.

Hydraulické bočnice na dopravníku zaisťujú rýchle rozloženie lisu pred vakovaním. Po vakovaní sa bočnice zavrú a reťazový dopravník navakuje aj ostatky hmoty zaseknutej na bočnici.

Stroj sme vybavili širšími pneumatikami a vzduchovým prepravným brzdením. obuli do širších pneumatík. Hydraulické pracovné brzdenie kolesami lisu a brzdným lanom.

Galéria

Related Posts