Close

Spustenie nového lisu na Liptove.

  • Home
  •  / 
  • Novinky
  •  / 
  • Spustenie nového lisu na Liptove.

Spustenie nového lisu na Liptove.

Začiatkom sezóny 2019 sa na Liptove uskutočnilo spustenie a predvádzanie nového senážneho lisu Apiesse Rotopress 360. Podnik Agria a.s. Liptovský Ondrej sa rozhodol pre vakovanie do vakov s priemerom 3,6 metra namiesto štandardného priemeru 3 metre. Nakoľko sa jedná o komoru s priemerom 3,6 metra, skoro plná výbava stroja je veľmi rozumné riešenie.  Stroj bol navrhnutý na výkonnosť lisovania pri stálom prísune 130 ton za hodinu.

Výbava lisu

Lis bol navrhovaný skoro v plnej výbave, to znamená rozkladanie z prepravnej do pracovnej polohy funguje plne hydraulicky do 7 minút. Tak isto nakladanie a nasúvanie vaku na tunel je vykonávané pomocou hydromotorov. Podobné vakovače s priemerom komory 3,6 metra sa častejšie vyrábajú vo verzii s vlastným motorom, no my sme tieto požiadavky na lisovanie na žiadosť premietli do traktorovej verzie. V slideri nižšie si viete prezreť výbavu a výslednú podobu tohto stroja. 

Nakladanie vaku na komoru
Lineárne nakladanie vakov na komoru s hydraulickým zdvihom aj pojazdom dovoľuje naložiť vak s priemerom 3,6 metra jednej osobe. Naloženie vaku zo zadu vpred je bez závad a bez nutnosti dorovnávania vaku na opačnej strane žeriavu.
Produktové info
Sprístupnenie
Pred začatím lisovania je umožnený prístup rebríkom. Po ľavej strane je komora s vakom po pravej je vidno kompresné šneky a rozdružovač v kompresnom zásobníku.
Produktové info
Ukladanie vakov
Tento lis dokáže ukladať vak opretý o vak alebo tesne vedľa seba s minimálnou medzerou. Lis je stále možné dovybaviť hydraulickým tunelom, pomocou ktorého je možné vakovať vaky až 200 metrov dlhé.
Produktové info
Lisovacie šneky
Lisovací šnek bol navrhnutý špeciálne na lisovanie senáží a kukuričnej siláže. Vonkajší priemer šneku má 630 mm, zadná časť je pomerne jednoducho vymeniteľná a lacná. RotoPress možno osadiť jedným alebo dvomi šnekmi s vonkajším priemerom 500 alebo 630 milimetrov.
Produktové info
Práca s lisom
Modely RotoPress a TurboPress sú vyrábané bez nutnosti státia na pracovnej plošine. Stroje môžu byť vybavené kamerovým systémom nad lisovacími šnekmi a pred dopravníkom s vyobrazením buď na mobile alebo v bezpečí kabíny traktora.
Produktové info
Čistenie komory
Čistenie tohto lisu je veľmi jednoduché nakoľko komora bola navrhnutá bez zbytočných rohov. Pri štandardnej sušine ostáva v komore minimum materiálu.
Produktové info
Preprava medzi strediskami
Preprava tohto vakovača je aj s priemerom tunela 3,6m pomerne jednoduchá. Stroj má prepravnú šírku pod 3 metre. Bolo pridané vzduchové brzdenie s regulátorom tlaku a širšie pneu.
Produktové info

Video

Galéria

Related Posts